Program
2024

12:00

  • Otevíráme

13:00 - 14:30

První programový blok

Zdeněk bude sdílet myšlenky o moci a hodnotách, které vedou ke zdravé síle společnosti. Zaměří se také na to, jak rozlišovat silného člověka od slabého a poskytne prostor pro individuální zamyšlení. Upozorní na ukazatele na cestě k tvoření v souladu se životem a záměrem pro společný užitek celku.

O Zdeňkovi

Co má společného neurověda a architektura? Víc, než se na první pohled zdá. Natalia vám představí progresivní fakta o vlivu architektury na udržitelnost a wellbeing člověka. Pohodlně se usaďte a nechte se zanést do prostředí, které zvýší vaši spokojenost na sociální, psychologické i kognitivní úrovni.

O Natalii

AI proměňuje svět průmyslu, co když ale přehlížíme její potenciál pro pozitivní transformaci celé společnosti? Patrik představí možnosti využití síly umělé inteligence a objasní její společensko-eticko-environmentální dopady na jednotlivce a společnost.

O Patrikovi

Jasna vám dá nahlédnout do svých zkušeností z lokální politiky a 17 let v manažerských pozicích. Politika je podle ní pro ženy tak náročná i proto, že je jich v ní tak málo. Ve svém talku se tedy zaměří především na důležitost ženské síly a unikátních kvalit, které ženy přináší do prostoru.

O Jasně

Matej se s vámi podělí o byznysový pohled na moc. Jeho talk protknou zkušenosti, které nasbíral při budování silných komunit u nás i v zahraničí. Posdílí, jak komunitám skutečně pomáhat a jak nám mohou sloužit k posílení individuální lidské moci a budování odolné a zdravé společnosti.

O Matejovi

14:30 - 16:30

  • Pauza na občerstvení, networking, setkání s řečníky
  • Komentovaná prohlídka budovy ČSOB – nutná registrace – chci na prohlídku

16:45 - 18:15

Nechte chvíli spočinout svou mysl a zaposlouchejte se do přítomného okamžiku. Provázet vás bude hlas (i ten váš) a shrutibox.

Druhý programový blok

Naše civilizace je v mnoha ohledech výjimečná, musí ale řešit i dříve netušené výzvy. Svět a lidé jsou propojeni, uspět tedy můžeme, pokud každý převezme za svět svůj díl odpovědnosti. Budoucí scénáře máme v rukou jen a pouze my. Přestaňme jen přihlížet. Řeč Miroslava Bárty představí civilizace od minulosti po dnešek a zdůrazní, kde leží síla naší moderní civilizace k tomu, aby nezanikla jako ty ostatní.

O Miroslavovi

Často máme tendenci neadresně svalovat vinu za klimatické problémy na velké korporace či státy. Co když ale za špagáty tahají velice konkrétní lidé? A co když na nás tyto osoby denně hovoří skrze sociální sítě? Klářin talk vyzdvihne sílu moderního influencingu v sociálně-ekologické transformaci a vy při něm s velkou pravděpodobností zažijete spoustu “aha” momentů.

O Kláře

Je jednoduché odevzdat se do moci silných, obzvlášť pokud se ocitnete ve znevýhodněné roli. Má každý z nás právo určovat svůj vlastní život, nebo jen ti vyvolení? Soňa se s námi podělí o uvědomění, která jí přinesla práce se zdravotně postiženými lidmi. Její talk vás přivede k důležitosti vnitřní síly, vzájemné spolupráce a schopnosti vidět moc v každém jednom člověku. Jste připraveni změnit svou perspektivu?

O Soně

Jedna z nejkrásnějších slovenských modelek se dotkne vašeho nitra. Jak? Svou odvahou. Svou autenticitou. Naprostou transparentností. Odhalí vám svůj emotivní osobní příběh vnitřní síly, která ji navzdory společenským dogmatům dovedla k dokonalé metamorfóze. Jste připraveni spatřit sami sebe v ryzí pravdě a “nahotě”? Příběh Liberty vám k tomu dá potřebnou motivaci. 

O Liberty

19:00

  • Konec

Změna programu vyhrazena

Víte, že mravenci tvoří živoucí mosty, když narazí na překážku? Dokonce z vlastních těl sestaví vor, pokud jim cestu zkříží vodní plocha. Důvtipnou spoluprací tak překonají i zdánlivě neřešitelné problémy. 

Proto vás tímto ročníkem provází mravenec. Stal se naší múzou.

Symbolizuje propojení mezi vnitřní silou jedince a mocí na úrovni celé společnosti. Systém mravenčích kolonií podpírají úkony každého jednoho člena společenství a ukazuje nám, že i zdánlivě nepatrné činy jednotlivce mohou ovlivnit fungování celku.

Nechť je nám tedy mravenec inspirací při přechodu k decentralizovaným strukturám založeným na společné tvorbě.

A tak vás ze srdce zveme. Přijďte si rozšířit obzory a poslechnout názory odborníků, průkopníků a inovátorů z mnoha odvětví. Dalších “mravenců” jako jste i vy sami, kteří vám ukáží, jak jste silní a jak se vaše síla umocní, pokud ji propůjčíte spolupráci pro blaho celku. Třeba právě po vzoru mravenců.

Proč se TEDxNárodní změnil na TEDxPragueCountdown?

Za metamorfózou stojí síla spolupráce. Jak jinak, že? Tým TEDxPrague s námi ladí v hodnotách a řeší stejná společenská témata jako jsou udržitelnost a ochrana klimatu. Přirozeně jsme se tak chtěli vzájemně podpořit.

“Během příprav projektu TEDxNárodní jsme se setkávali s pražskou TEDx komunitou. Ta pod hlavičkou TEDxPrague pořádá perfektní eventy již od samého začátku. Jejich zkušenosti a entuziasmus nás oslovily natolik, že jsme se rozhodli spojit síly,” popisuje Vladimír Dolejš, za produkci TEDxPragueCountdown. 

Přijďte se podívat, co jsme pro vás společně připravili. Již 8.6. na konferenci TEDxPrague Countdown 2024 – Future of Power.

Kampus ČSOB

Konference se koná v nadčasové budově SHQ Kampusu ČSOB v ulici Výmolova. Tato stavba získala nejvyšší mezinárodně uznávaný certifikát LEED Platinum v oblasti navrhování a výstavby environmentálně šetrných a udržitelných budov. 

Unikátní je zejména řešení vytápění a klimatizace. Má vlastní soustavu tepelných čerpadel – 177 zemních vrtů o hloubce 150 metrů a celkové délce přes 26 kilometrů tvoří největší soustavu geotermálních čerpadel v Česku. Slouží pro vytápění a ochlazování i jako zásobárna energie. Budova tak nepotřebuje klasickou kotelnu. Má také vlastní systém využívání dešťové vody a v maximální míře šetří pitnou vodou.

Moderní a šetrné technologie prostupují interiérem budovy a podílí se i na její správě. Díky Kampusu se ČSOB stala jako první banka členem České rady pro šetrné budovy.